Wednesday, 25.05.2022, 20:14
Вітаю Вас Guest | RSS

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Total of answers: 99Сторінка читача


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 

Правила користування бібліотекою розроблені у відповідності до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу із змінами і доповненнями та на підставі "Типових правил користування бібліотеками в Україні", затвердженими Наказом Міністерства культури і мистецтв України №319 від 25.05.2001р.

ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ

Користувачі бібліотеки мають право:

- безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат (крім комерційних баз даних);

- безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;

- безоплатно отримувати в тимчасове користування документи з фондів бібліотеки, крім документів, придбаних за кошти, одержані від господарської діяльності бібліотеки;

- одержувати документи або їх копії через міжбібліотечний абонемент (МБА);

- одержувати інформацію з інших бібліотек, користуючись каналами зв'язку;

- користуватися іншими видами послуг, у тому числі на платній основі;

- брати участь у роботі бібліотечних рад.

Користувачі мають право виносити книги за межі бібліотеки, якщо вони записані у формулярі на абонементах. Термін користування книгами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів.

ОБОВ'ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ  

Для запису до бібліотеки громадяни пред'являють паспорт або документ, що його замінює, ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, дають відомості для заповнення читацького формуляра. У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен повідомити про це бібліотеку у місячний термін.
Діти віком до 16 років записуються до бібліотеки на підставі документа, який пред'являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти.
 Користуючись документами з бібліотечного фонду, читач повинен дбайливо ставитися до них: при одержанні документів має перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і в разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов'язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у документах дефекти несе користувач.
Кожний документ, виданий на абонементі, фіксується в читацькому формулярі і підтверджується підписом користувача.
Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість.
За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, навчальний заклад, установа або особа, під наглядом яких він перебуває.
Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права користуватися її послугами. Матеріали про злісне порушення правил користування бібліотекою передаються до суду згідно з чинним законодавством України.
Користувачі мають дотримуватись тиші в бібліотеці.

Документи, одержані з фондів бібліотеки, користувач повинен повертати в установлені терміни. У разі порушення термінів користування документами сплачується пеня за кожний прострочений день. Розмір пені визначається бібліотекою.
Користувачі несуть відповідальність за несанкціоноване використання створених бібліотекою баз даних, інших об'єктів інтелектуальної власності згідно із законодавством.

ОБОВ'ЯЗКИ БІБЛІОТЕКИ З ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ 

Бібліотека зобов'язана:

- інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, в т.ч. й платні, перелік яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 534 від 5.06.1997 року;

- створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;

- дбати про культуру обслуговування користувачів;

- формувати в користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотеками, сприяти підвищенню культури читання;

- задовольняти потреби в створенні при бібліотеці читацьких об'єднань, клубів за інтересами;

- систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів;

- враховувати читацькі запити при формуванні інформаційних ресурсів, проведенні масових заходів;

- звітувати перед користувачами бібліотеки та громадськістю.

 


 

 

 

Пошук
Календар
«  May 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика