Wednesday, 25.05.2022, 19:33
Вітаю Вас Guest | RSS

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Total of answers: 99Історія бібліотеки


І С Т О Р І Я

ПОЛОНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДИТЯЧОЇ БІБЛІОТЕКИ

Дитяча бібліотека була заснована в 1946 році. Ініціатором була ЗАК Фріда Лазарівна.

          Спочатку бібліотека знаходилась в одній кімнаті при Полонській СШ №1. Приміщення було мале, непристосоване, книг було обмаль. Книжковий фонд бібліотеки становив 1005 екземплярів книг.
            В перший рік було обслужено 600 користувачів і ім було видано 12790 екз.книг.

         Цікаво, що для того, щоб записатись в бібліотеку діти приносили з собою книжку.

         В 1947 році бібліотека була переведена в Будинок піонерів. Районна рада народних депутатів подарувала бібліотеці 500 книг.

         Поліпшенню комплектування сприяло отримання книг з бібліотечного колектора, книжкового магазину.

         І вже на кінець 1959 року книжковий фонд становив 18300 книг. 1968 рік. Відроджувалась бібліотека, зростала матеріальна база. Були закуплені нові стелажі, столи, стільці. Закупили два фільмоскопа і під час проведення різних форм бібліотечної роботи діти могли дивитись діафільми.

         В цей час дітей обслуговувало два бібліотекаря, які мали спеціальну освіту.

         Ось, як згадує цей період засновник дитячої бібліотеки Зак Ф.Л.

         «На все життя я запамятала яким радісним завжди було свято книги. До нас приїжджали відомі письменники Н.Забіла, М.Познанська, як радо зустрічали їх діти. З яким захопленням слухали їх оповідання, скільки було радощів».

         Яким же був шлях до професії бібліотекаря Зак Ф.Л. – засновника дитячої бібліотеки.

         В 1949 році вона закінчила Камянець-Подільське культ-освітнє училище.

Знання набуті в училищі надали впевненості в собі, в своїх знаннях, у правильному виборі професії.

         Свою любов до книг, свої знання передавала дітям. За сумлінну працю неодноразово нагороджувалась грамотами обласного управління культури і районного відділу.

         Зак Ф.Л. згадує, що особливо популярними в цей період були: подорожі по книгах, читацькі конференції, заочні читацькі конференції, обговорення книг, голосні читання, дитячі ранки.

         Читачів було багато, були вони активні, з задоволенням приймали участь в проведенні масових заходів.

         Тепло згадує Зак Ф.Л. той період, коли бібліотеки обмінювались досвідом з іншими областями. Вони побували в Вінниці, Кримській і Черкаській областях.

         Робота давала наснагу, працювати було цікаво,особливо тому, що поруч була колега, також закохана у книгу.

         Молодою дівчиною в 1950 році, після закінчення культосвітнього училища прийшла на роботу в дитячу бібліотеку Козир Ольга Петрівна.

         Ольга Петрівна згадує, - не дивлячись на те, що книжковий фонд був невеликий, читачів було багато. Діти тягнулися до книги, до знань.

         Любили діти послухати в бібліотеці казку, взяти участь в конференції, дитячому ранку, обговорені книги, особливо полюбляли подорожі по книгах і голосні читання по улюблених книгам.

         З любов’ю згадує Ольга Петрівна, як разом з дітьми оформляли бібліотечні плакати, які присвячувались видатним датам письменників і поетів, видатним подіям. Такі бібліотечні плакати були присвячені А.Гайдару, Л.Кассілю, В.Каверіну, Т.Шевченко, Л.Українці.

         Дякуючи першим бібліотекарям, їх винахідливості, чисто жіночим прагненням до затишку, особистій культурі, вони перетворили бібліотеку у духовний храм.

         Діти приходили в бібліотеку за порадою, за цікавою книжкою, і що особливо важливо, поспілкуватися з старшими друзями-бібліотекарями.

         З року в рік покращувалась матеріальна база бібліотеки. Вже в 1960 році бібліотека нараховувала в своїх фондах 20485 екз. книг і обслуговувала 1935 користувачів.

         в 1968 році бібліотека перейшла в нове двохповерхове приміщення загальна площа якого складає 360 м2.

         На відкриття бібліотеки нам подарували від відділу культури – телевізор, обласна бібліотека для дітей передала нам піаніно і гарну вазу.

         В бібліотеці почали діяти два відділи: відділ обслуговування 1-4 класів, відділ обслуговування 5-9 класів.

         На даний час бібліотека обслуговує 2420 читачів, відвідування складає 22467 екз., видано книг 47251.

         Бібліотекою проводиться виховна робота, створюються умови для духовного та інтелектуального спілкування. Запровадження в нашій країні ринкових відносин зумовило зміни і зростання інтересу дітей до економічних знань, літератури. З цією метою був запроваджений у бібліотеці «Зошит маленького бізнесмена».

         Найпоширенішою формою роботи по залученню дітей до книги, є літературні ігри, вікторини, конкурси «Найрозумніший читач», «Найкращі історики», «Найкращі географи».

         Для найширшого інформування дітей по питаннях екології, розроблений «Зошит маленького еколога». В бібліотеці працює 2 клуби за інтересами «Юні екологи», та «Калинка».

         10 років бібліотека здійснює підготовку дітей до школи, надає допомогу в розвитку мовлення, володінні технікою читання та письма, сприяє розвитку логічного мислення, інтелекту в гуртку «Малючок».

НАШІ  ПОСЛУГИ

         У тебе безліч питань, пов`язаних із пошуком необхідної інформації? Звернувшись до послуг нашої бібліотеки, ти будеш почувати себе впевнено у штормовому морі книг, газет і журналів.

Наша бібліотека сьогодні – це 2420 користувачів, 28477 – книг і 50 назв газет і журналів.

До ваших послуг:

 

-         абонемент для користувачів 1-4 класів та 5-9 класів;

-         читальні зали для користувачів 1-4 класів та 5-9 класів;

У бібліотеці діють клуби за інтересами:

- «Малючок» - для дітей дошкільного віку;

- «Калинка» - для користувачів 1-4 класів;

- «Книга і лялька» - для користувачів 5-6 класів;

- «Юні екологи» - для користувачів 7-9 класів.

Ми пропонуємо:

 

-         книги для наймолодших;

-         пізнавальну літературу для допитливих;

-         казки народів світу;

-         художню літературу на будь-який смак, від шедеврів вітчизняної та зарубіжної класики до захоплюючих детективів і фантастики;

-         корисні книги для дозвілля;

-         енциклопедії, словники і довідники;

-         сценарії свят і розваг;

Бібліотекарі покажуть шлях до зростання твоєї особистості.

Без читання – немає навчання!

Відділ обслуговування 1-4 класів складається з абонементу і читальної зали.

При відділі працює гурток «Малючок» і клуб «Калинка».

На відділі проводяться бесіди-діалоги, вікторини, конкурси, лялькові вистави, дитячі казки та інші масові заходти. На період літніх канікул проводяться літні читання. Молодший відділ обслуговує 815 читачів-дітей.
 

Відділ обслуговування користувачів-дітей 5-9 класів складається з абонементу і читальної зали.

Відповідно на абонементі обслуговується 1034 читачі, в читальній залі – 571.

Одним з головних візуальних засобів інформування читачів є книжково-ілюстативні виставки, виставки-вікторини, виставки нових надходжень.

В читальній залі є постійно діючі книжкові виставки: «Україна є! Україна збулася! Україна буде завжди!», «Живуть у серці моєму слова твої безсмертні, наш Кобзарю», «Вічна пам`ять загиблим, вічна слава живим».

Для широкого інформування користувачів з питань краєзнавства, історії рідного краю, видатних людей оформлено куточок краєзнавства «Подільський край легендами і славою овіяний».

Одним з важливих напрямків у роботі відділу є допомога навчальному процесу. Основою роботи є комплексні заходи, орієнтовані на найбільш повне задоволення інформаційних потреб користувачів, що сприяють засвоєнню навчальних програм, стимулюванню потягу до зннаь, розширенню світогляду, самостійному мисленню і аналізуванню. З цією метою оформлено книжкові виставки «Читаємо за шкільною програмою», «Книгим – помічники у навчанні». Постійно проводяться Дні знань, предметні тижні, урок на замовлення «Перший політ людини в космос», година спілкування «Шлях до успіху».

Постійне погіршення стану нашої природи, навколишнього середовища змушує працівників відділу звертати увагу на виховання екологічної культури читачів. З цією метою організовано клуб за інтересами «Юні екологи» на засіданнях якого було проведено екопанораму «Все задумано мудро в природі, жити треба у мирі та згоді», засідання за круглим столом «Довкілля і ми», екологічна вітальня «Бережіть ліси, поля і ріки, щоб зберегти усе навіки».

Головною метою масових заходів для користувачів 5-9 класів є утвердження почуття любові до України, до рідного краю, збереження і примноження славних традицій українського народу. Проводяться цикли історичних годин «Державні символи України», година-реквієм «Травень знову нагадає, як із життя ішли його сини», літературне свято «Ти усіх святіша ненько», година етнографії «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто рідним краєм»,  літературне свято «Наша країна – європейська держава».

Пошук
Календар
«  May 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика